Młodzi programiści zamknęli komputer w myszce

Mouse-Box wygląda jak zwykła myszka do komputera. Ale czwórka młodych programistów zamknęła w niej m.in. spory procesor, moduł umożliwiający bezprzewodowe łączenie z internetem, 128 GB pamięci projektując „podręczny” komputer. Teraz szukają biznesowego partnera.

czwartek, 29 stycznia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3427

Tabletowy sprawdzian w klasie II SP - z tabletami i kodami QR

Od września, uczniowie klasy II, "Małej Szkoły" w Koninie Żagańskim korzystają z tabletów w systemie 1:1 Tablety służą doskonaleniu nabywanych umiejętności, zdobywaniu informacji czy tworzeniu różnorodnych zasobów edukacyjnych. Korzystają zarówno z gotowych aplikacji jak i tych przygotowywanych przez nauczyciela. Bawiąc uczą się, ucząc się bawią. Od czasu do czasu "piszą" również tabletowe sprawdziany. Są platformy, które umożliwiają nauczycielowi stworzenie zadań, udostępnienie ich uczniom i analizowanie wyników. Oto jeden z takich przykładów.

wtorek, 20 stycznia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3426

E-learning pod lupą badaczy

Amerykańscy naukowcy zastanawiają się, czy warto studiować przez internet. Wielu zaczyna takie studia, ale niewielu kończy. Badacze z Uniwersytetu Harvarda analizowali modne ostatnio kursy MOOC i zachowania studentów. Okazuje się jednak, że mało kto - bo średnio tylko sześć procent - kończy taki kurs. Wielu nie chce go skończyć, tylko rejestruje się z ciekawości. Nawet spośród tych, którzy deklarują, że chcą zdobyć dyplom, kurs kończy tylko jedna piąta...

poniedziałek, 19 stycznia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3425

Poetry classes show MOOCs can have a personal touch

Online poetry classes from the University of Pennsylvania and Harvard University are showing that massive open online courses aren’t necessarily impersonal, and can draw students into smaller communities of teaching and discussion.

poniedziałek, 12 stycznia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3424
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum