Grupa PZU nagrodzona za program rozwoju menedżerów

Grupa PZU otrzymała nagrodę HR INNOVATOR 2015 za projekt „Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa”. Nowatorski projekt jest połączeniem stacjonarnych szkoleń kadry menedżerskiej z aktywnościami pracowników na platformie gamifikacyjnej i nowoczesnymi metodami edukacyjnymi online.

poniedziałek, 25 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3442

Popularnonaukowy portal Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński stworzył portal poświęcony popularyzowaniu badań i osiągnięć naukowych swoich pracowników. Witryna ta ma być uzupełnieniem głównej strony uczelni i stanowić źródło dla osób poszukujących rzetelnej wiedzy naukowej.

sobota, 23 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3441

Uniwersytecka pomoc internetowa dla uczniów

Naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku udzielają porad uczniom za pośrednictwem stron internetowych. Na pytania młodzieży z zakresu fizyki odpowiadają pracownicy Wydziału Fizyki UwB, a zagadnienia dotyczące każdej dziedziny języka (od ortografii i interpunkcji po słowotwórstwo, składnię i grzeczność językową) omawiają osoby z działającej na uczelni Poradni językowej Instytutu Filologii Polskiej.

czwartek, 21 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3440

150 mln chińskich uczniów skorzysta z polskiej technologii edukacyjnej

Zaawansowane technologie tworzone przez trójmiejską spółkę Young Digital Planet dla branży edukacyjnej dotrą do 150 mln chińskich uczniów - poinformowała firma z Gdyni. Spółka oficjalnie rozpoczęła współpracę z chińskim wydawnictwem People’s Education Press.

środa, 20 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3439

Młodzi nie radzą sobie z Googlem ani Officem. "To obaliło mit cyfrowego pokolenia"

Najmłodsze pokolenia mają problem z wykorzystaniem nowinek technologicznych do celów naukowych, a także w pracy - informuje Business Insider. - Myślę, że to obaliło mit cyfrowego pokolenia - uważa Andrew Asher, szef projektu badawczego przeprowadzonego na uczelni Illinois Wesleyan.

poniedziałek, 11 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3438

Kulisy porażki 'Cyfrowej szkoły'

Wiceszefowa MEN przekonuje, że próba wprowadzenia nowych technologii na lekcje się nie powiodła, bo szkoły nie dostały odpowiednich materiałów edukacyjnych. Ona sama była odpowiedzialna za ich opracowanie. Na próbę przeniesienia polskiej szkoły z epoki kredy do ery cyfrowej Ministerstwo Edukacji wyłożyło ok. 45 mln zł. W 2012 r. do 399 podstawówek w ramach pilotażu rządowego programu „Cyfrowa szkoła" trafiły zestawy przenośnych komputerów. Ówcześni czwartoklasiści dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym nie tylko na lekcjach informatyki, ale wszystkich przedmiotów, mieli kształcić się ciekawiej i efektywniej.

piątek, 08 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3437

Neurodydaktyka – rewolucja w nauczaniu języków?

Neuronauczanie staje się coraz bardziej popularne również na lekcjach języka angielskiego. Popularyzatorzy tej interdyscyplinarnej metody nauki zostali jednak ostro skrytykowani przez Polską Akademię Nauk. Czy warto podążać ścieżką nauczania przyjaznego mózgowi?

czwartek, 07 maja 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3436
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum