Trwa walka o e-booki

Nie ma powodu, aby VAT na elektroniczne książki był wyższy – twierdzi Trybunał Konstytucyjny. Do walki o obniżenie podatku na e-booki włączył się właśnie polski sąd konstytucyjny. Po raz pierwszy TK zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, by ten orzekł o legalności unijnej dyrektywy. Chodzi o VAT. Kwestionuje przepis, który nie pozwala na stosowanie niższej stawki podatkowej na książki elektroniczne. W Polsce w cenie e-booka płacimy 23-procentowy VAT. A od takiej samej książki w wersji papierowej lub audiobooka – tylko 5-procentowy. Podobnie jest w większości krajów UE.

środa, 22 lipca 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3448

USA - pisarze domagają się zaostrzenia ochrony

Nawet 100 milionów dolarów rocznie tracić mają autorzy książek na cyfrowym piractwie. W liście do jednej z komisji kongresu domagają się zmian w prawie, które poprawią ich sytuację materialną.

wtorek, 14 lipca 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3447

Polska obejmuje przewodnictwo Platformy Edukacyjnej w ramach współpracy UE-Azja Centralna

Nowoczesne szkolnictwo wyższe, przekazywanie doświadczeń związanych z organizacją europejskich systemów edukacji oraz wymiana naukowo-studencka – to główne cele, jakie będą realizowane w ramach Platformy Edukacyjnej UE dla Azji Centralnej.

środa, 01 lipca 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3446
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum