IBM’s Watson Could Make a Knowledgeable Tour Guide

IBM’s Watson, the machine-learning computer that won Jeopardy! in 2011 and has found work searching medical and scientific data for insights, could soon have yet another job: museum tour guide.

czwartek, 16 kwietnia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3435

10 lat z serwisem wioska.net!

Dnia 14 kwietnia 2015 r. przypadają dziesiąte urodziny newsblogu wioska.net. Systematycznie dostarcza on aktualnych informacji z zakresu e-edukacji i ICT. Serwis odwiedza kilkanaście tysięcy internautów w miesiącu. Wioska.net informuje i edukuje już od 2005 roku.

wtorek, 14 kwietnia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3434

'Cyfrowa szkoła' nie pomogła

Z analizy pilotażu kosztownego programu wynika, że nie wpłynął on na umiejętności i osiągnięcia uczniów. Pilotaż „Cyfrowej szkoły" miał dać rządowi wskazówki, jak przygotować cyfryzację wszystkich szkół.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3433

E-learning - przyszłość edukacji rolniczej

20 marca br. miała miejsce konferencja 'E-learning w kształceniu studentów w uniwersytetach przyrodniczych i rolniczych'. Podstawą zorganizowania konferencji było podsumowanie projektu "Program unowocześnienia kształcenia w SGGW dla zapewnienia konkurencyjności oraz wysokiej kompetencji absolwentów". Jego główną częścią było opracowanie oraz przeprowadzenie pełnego cyklu kształcenia w trybie e-learningowym w formie dwóch pilotażowych studiów niestacjonarnych na kierunku rolnictwo na poziomie inżynierskim i magisterskim.

czwartek, 09 kwietnia 2015        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3432
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum