Technologie cyfrowe w animacji kultury

Technologie cyfrowe w animacji kultury to nowatorski kierunek studiów. Pozwala na zdobycie szerokich kompetencji w obsłudze nowych mediów i cyfrowych narzędzi do animowania zjawisk w obszarze kultury (zwłaszcza kultury cyfrowej) z pogłębioną wiedzą w zakresie współczesnej kultury i zjawisk jej towarzyszących.

piątek, 29 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3387

Google wygrał z niemieckimi wydawcami

Amerykańska firma wygrała spór z niemieckimi wydawcami na ich własnym podwórku. Nie musi im płacić za agregację tekstów w usłudze Google News.

czwartek, 28 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3386

Generator Kart pracy dla nauczycieli

To narzędzie pozwalające nauczycielom na tworzenie własnych, zindywidualizowanych kart pracy dla uczniów. W Generatorze nauczyciele znajdą bazę skategoryzowanych czarno-białych obiektów, które metodą „przeciągnij i upuść” można umieszczać na pustym szablonie karty pracy, tworząc zadania i ćwiczenia dla uczniów. Po skomponowaniu karty można ją zapisać, a następnie wydrukować.

środa, 27 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3385

Ważny jest komunikat, z którym przyjeżdżamy do Doliny Krzemowej - Funmedia

W czym e-learning jest lepszy od tradycyjnego podręcznika? Jakie plany na przyszłość ma wrocławska firma - Funmedia? Jak przygotować się do wyjazdu do Doliny Krzemowej? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z rozmowy Aleksandry Mikołajczyk z Bartłomiejem Postkiem.

wtorek, 26 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3384

E-czytelnicy czytają więcej. Na rynku króluje Kindle

Ci, którzy czytają e-booki rocznie sięgają średnio po prawie 30 książek. Gros z nich czyta książki na amerykańskim Kindle'u, tylko 6 proc. korzysta w tym celu z tabletu.

poniedziałek, 25 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3383

Elektroniczny wehikuł czasu

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się dokładnie 75 lat temu. Skorzystaj z aplikacji „E-kartka z kalendarza 1939”.

niedziela, 24 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3382

Otwieramy uczelnie na innowacje

Prezydent podpisał oczekiwaną przez uczelnie, naukowców i studentów ustawę dotyczącą szkolnictwa wyższego. Nowe prawo wejdzie w życie 1 października 2014 roku. Wśród wielu ważnych zmian, jedna jest bardzo istotna dla zwiększania innowacyjności polskiej nauki. Innowacyjność to nasze największe wyzwanie. Wymaga zmiany kultury, postaw, ale też nowych rozwiązań prawnych. Jednym z nich jest „uwłaszczenie naukowców” zapisane w tej ustawie.

sobota, 23 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3381

W co trzeciej wyprawce szkolnej e-book, tablet lub smartfon

Co trzeci rodzic kompletując wyprawkę szkolną, kupi swojemu dziecku urządzenie elektroniczne. Ponad połowa deklaruje, że będzie to czytnik e-booków, który będzie służył do nauki.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3380

First-Ever Alumni Coursera Course

500 lucky alumni will join Stephanie McCurry from Penn’s history department for a four-week online version of her “History of the Slave South” course. Beginning October 6, view fascinating lectures, engage, and learn with Dr. McCurry and other intellectually curious alumni through interactive discussion forums and a screen side chat. McCurry is a specialist in 19th-century American history. Her class, taught annually in College Hall 200, is consistently popular with undergraduates and this online version is sure to fill quickly.

czwartek, 14 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3379

Na studia 
bez... matury

Uczelnie oferują licealistom, którzy oblali egzamin dojrzałości, przepustkę na II rok studiów. Na bakier z prawem.

niedziela, 10 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3378

Czy tradycyjna książka jest aż w tak słabej „kondycji”?

Nie chcę zgadywać kiedy dokładnie rozpoczęła się popularyzacja ebooków, ale z całą pewnością proces ten trwa nadal. Po e-booki sięgamy coraz częściej i z przeróżnych powodów – między innymi i niestety raczej przede wszystkim z łatwego dostępu do darmowych kopii znajdujących się w Sieci. Coraz częściej natrafiam na ogromne kiermasze tradycyjnych książek i za każdym razem zadaje sobie jedno pytanie: czy wkrótce papierowe książki będą sprzedawane tylko w ten sposób?

sobota, 09 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3377

MEN: Trzecia część "Naszego elementarza"

www.naszelementarz.men.gov.pl – to na tej stronie opublikowana została trzecia część „Naszego elementarza”, darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Podobnie jak w przypadku pierwszej i drugiej części darmowego podręcznika, także i teraz czekamy na opinie i uwagi. Konsultacje społeczne trzeciej części potrwają dwa tygodnie – do 20 sierpnia 2014 roku. Każdy zainteresowany może przesłać swoje uwagi, komentarze, propozycje zmian, poprawek, uzupełnień, wykorzystując formularz umieszczony na stronie www.

piątek, 08 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3376

Data Mining w Oracle - bezpłatne webinarium

Webinarium prezentuje zagadnienia analizy danych z wykorzystaniem różnych metod drążenia / eksploracji danych. Omawiana jest tematyka odkrywania wiedzy, jej etapów oraz roli eksploracji danych w tym procesie. Odkryta wiedza może być wykorzystana we wspomaganiu procesu podejmowania decyzji, predykcji przyszłych zdarzeń i określaniu efektywnych strategii biznesowych. Przedstawiane są wybrane techniki data mining. Ponieważ użyteczna wiedza ukryta jest zwykle pod postacią wzorców, trendów, regularności i wyjątków na szkoleniu prezentowana będzie idea procesu jej odkrywania. Przedstawione zostanie również narzędzie Oracle Data Miner.

czwartek, 07 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3375

Edukacyjna aplikacja Nearpod

Z wykorzystaniem takich aplikacji jak Nearpod, tablety i smartfony stają się narzędziami edukacyjnymi. Działa w dwóch trybach – nauczyciel lub uczeń.

środa, 06 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3374

Uniwersytet Młodych Wynalazców i Akademickie Centrum Kreatywności

Edukacja kształtująca kreatywnych obywateli, rozbudzanie innowacyjności i zacieśnienie współpracy szkół i uczelni – to wspólny cel dwóch nowych programów Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od jesieni rozpoczną się: Uniwersytet Młodych Wynalazców i Akademickie Centrum Kreatywności.

poniedziałek, 04 sierpnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3373
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum