Czytelnictwo komputerowe dzieci i młodzieży

Prawie co drugi 12-latek systematycznie przegląda portale informacyjne i prasę online. Gimnazjaliści odwiedzają te miejsca jeszcze częściej. Rzadziej za to uczniowie czytają w sieci literaturę – wynika z dodatkowych analiz badania czytelnictwa dzieci i młodzieży przeprowadzonego przez IBE.

poniedziałek, 29 grudnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3423

Ruszył system Academica - Biblioteka Narodowa otworzyła swoje magazyny

Już pół miliona publikacji naukowych udostępnia Biblioteka Narodowa użytkownikom bibliotek z całego kraju w systemie Academica. Ten nowatorski na skalę światową system wirtualnych wypożyczeń uruchomiła w czwartek szefowa resortu kultury Małgorzata Omilanowska.

wtorek, 23 grudnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3422

Polska gra edukacyjna podbija świat. Docenili ją nawet specjaliści z Google i Lego

Polska firma CTAdventure wygrała w międzynarodowym konkursie Creative Business Cup 2014. By tego dokonać, musieli wcześniej pokonać konkurencję w kraju, a następnie 51 projektów z innych państw. Ich grę "Professor Why Chemia" doceniło jury, w którego skład wchodziły osoby z Lego, Google i Ikei. Obecnie rozmawiają z dystrybutorami i wydawcami na całym świecie, którzy mogliby im pomóc spopularyzować produkt globalnie.

czwartek, 18 grudnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3421

13 higher ed tech tools and approaches to watch in 2015

Higher education technology businesses can get lost in the weeds after their launch has passed and they’re no longer in the startup or seed funding mode. College administrators and their IT staffs can labor in relative anonymity as they try to improve their learning technology and approaches for students.

wtorek, 16 grudnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3420

FAMELAB 2015

35 tys. zł na cele naukowe, szkolenie z autoprezentacji, włączenie w sieć najbardziej obiecujących naukowców na świecie – to nagrody w 4. polskiej edycji konkursu FameLab, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i British Council. Zgłaszać się można do 31 stycznia 2015 r.

piątek, 05 grudnia 2014        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 3419
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum