E-learning changing the face of health care education

Schools of the Academic Health Center moving more material online. The six schools and colleges that reside within the University of Minnesota’s Academic Health Center are rapidly beefing up their e-learning offerings — a trend experts say only makes sense when it comes to health education.

niedziela, 31 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1737

Tablety zrewolucjonizują edukację?

Tablety są już obecne na rynku kilka lat. Gdy trzy lata temu odwiedzałem w Dublinie firmę Intuition pokazano mi niewielkie urządzenie, na którym wgrana była pełna baza wiedzy potrzebna chirurgom do wykonywania najbardziej skomplikowanych operacji. Taki m-learning z użyciem tabletów stał się już ważnym narzędziem wspomagającym pracę profesjonalistów.

sobota, 30 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1736

Apel o szanowanie praw wydawców

Wydawcy powinni mieć udziały w przychodach z internetowych agregatorów treści, które wykorzystują należące do wydawnictw treści - zaapelował szef Międzynarodowej Bazy Treści Redakcyjnych.

piątek, 29 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1735

Internetowa transmisja z operacji krtani w poznańskiej klinice

Ponad sześć tysięcy osób z całego świata oglądało za pośrednictwem internetu operację krtani przeprowadzoną w poznańskiej Klinice Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Transmisję zabiegu, który odbył się 21 stycznia, zorganizowano z myślą o edukacji lekarzy. Więcej...

czwartek, 28 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1734

AGH w Krakowie udostępniła zasoby edukacyjne w internecie

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (AGH) jako pierwsza instytucja naukowa w Polsce udostępniła swoje zasoby edukacyjne w internecie. Materiały mogą być wykorzystywane przez wszystkich pod warunkiem zachowania praw autorskich i używania w celach niekomercyjnych. Więcej...

środa, 27 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1733

Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa

Pomysł stworzenia Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej, w oparciu o zbiory Uniwersytetu Jagiellońskiego i jego biblioteki, to już drugi projekt (pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja o ACADEMICE), który będzie mógł zostać zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. O przyznaniu kwoty ponad 5 mln złotych na ten cel Minister Kultury zadecydował z początkiem stycznia br.

wtorek, 26 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1732

Przewodnik po otwartej nauce

ICM UW opublikowało "Przewodnik po otwartej nauce" – publikację przybliżającą naukowcom, studentom (oraz wszystkim innym zainteresowanym osobom) kwestie związane z otwartością komunikacji i współpracy naukowej.

poniedziałek, 25 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1731

Rekordowa liczba potencjalnych Mistrzów Internetu

Już ponad 3000 drużyn z całej Polski zgłosiło się do rywalizacji o tytuł Mistrzów Internetu w czwartej edycji Olimpiady DialNet Masters 2010.

niedziela, 24 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1730

"The New York Times" płatny w sieci

Wydawca zacznie na początku 2011 roku pobierać opłaty za swoje treści w internecie. Stopniowe odchodzenie od bezpłatnego zamieszczania w sieci treści z gazet popiera też m.in. mediowy magnat Rupert Murdoch, właściciel koncernu News. Corp. i "The Wall Street Journal".

sobota, 23 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1729

Z polskiej wsi do cyberprzestrzeni

Powrót do małego miasteczka lub wsi po studiach nie dla wszystkich musi stać się najgorszym z możliwych scenariuszy, czego interesującym dowodem są działania założycieli stowarzyszenia Centrum Technologii Informacyjnej e-Misja z Płużnicy. CTI umożliwia mieszkańcom wsi korzystanie z Internetu i uczy ich, jak posługiwać się narzędziami komputerowymi.

piątek, 22 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1728

South Carolina State Tries Online Tool To Improve Student Writing

South Carolina State University will be trying out a Web-based service in an effort to improve student writing. The Orangeburg-based institution, which has about 5,000 students, has signed with Waypoint Outcomes, a company that develops customized Web-based academic assessment and analysis programs. More...

czwartek, 21 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1727

Training costs: Less is more

After previous recessions, companies boosted spending on training to help downsized work forces. This time, it's a different story...

środa, 20 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1726

Kolorowy czytnik e-booków pod koniec roku

Pierwszy czytnik e-booków firmy Asus powinien pojawić się na rynku pod koniec 2010 roku. Będzie wyposażony w kolorowy wyświetlacz OLED, oraz łączność bezprzewodową (Wi-fi albo 3G). Więcej...

wtorek, 19 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1725

Jak nowe technologie pomagają uczyć?

Jak polscy nauczyciele radzą sobie w obliczu nowych technologii? Czy wykorzystują je w szkołach prowadząc zajęcia z młodzieżą i w jakim zakresie? Portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl postanowił sprawdzić, jak nauczyciele w polskich szkół odnajdują się w świecie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Zobacz wyniki badania "Jak nowe technologie pomagają uczyć?".

poniedziałek, 18 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1724

Treści e-learningu

Krajobraz treści e-learningowych znajduje się w procesie interesujących zmian. Rozwój nośników cyfrowych oferuje nowe możliwości zarówno dostawcom treści e-learningowych, jak i studentom. Stałe poszerzanie pasm telekomunikacyjnych umożliwia nieprzewidziane do tej pory sposoby wykorzystania materiałów multimedialnych w treściach e-learningowych.

niedziela, 17 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1723

Trwa I edycja Konkursu "Odkryj e-wolontariat"

Trwa I edycja Konkursu "Odkryj e-wolontariat" – pierwszego w Polsce projektu, mającego wyłonić i nagrodzić najciekawsze inicjatywy wolontariackie w internecie. Zgłoszenia do 31 stycznia. Odwiedź: http://www.e-wolontariat.pl/

sobota, 16 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1722

Czy wizja not-school jest realna?

Dziś dzieci i młodzież szkolna to pokolenie cyfrowych tubylców, którym od urodzenia towarzyszą cyfrowe technologie. Obecność komputera, internetu, telefonu komórkowego, odtwarzacza mp3 i innych urządzeń oraz posługiwanie się nimi na co dzień traktują jako coś naturalnego i osobistego. Czy w ciągu najbliższych 20 lat zadecydują oni o końcu szkoły, jaką dziś znamy?

piątek, 15 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1721

Wielka Brytania rozdaje komputery najbiedniejszym rodzinom

270 000 ubogich brytyjskich rodzin otrzyma bezpłatne notebooki wraz z towarzyszącymi im szerokopasmowymi łączami internetowymi - zapowiada premier rządu Wielkiej Brytanii Gordon Brown. Rząd dąży do informatyzacji całego społeczeństwa - decyzja premiera ma pomóc w załataniu luki cyfrowej i oświatowej, jaka dzieli tych Brytyjczyków od bardziej zamożnych obywateli. Więcej...

czwartek, 14 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1720

CES 2010: 3D, aplikacje, ebooki i tablety

Na tegorocznych targach CES nie pojawił się żaden rewolucyjny produkt. Dało się jednak dostrzec pewne trendy. Wiemy, czym będą próbowali przyciągnąć nas producenci elektroniki w 2010 roku. Więcej...

środa, 13 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1719

Wirtualny pokaz najnowszych technologii interaktywnych w edukacji

Firma SMART Technologies zaprasza do udziału w wirtualnym pokazie rozwiązań interaktywnych prezentowanych podczas największych światowych targów edukacyjnych. Już teraz firma zaprasza do rejestracji, dzięki której 13 stycznia br. można będzie wyruszyć w wirtualną podróż w świat najnowszych technologii edukacyjnych firmy SMART.

wtorek, 12 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1718

Digital textbooks open a new chapter in the history of U.S. education

Schools' use of digital textbooks began long before 2009, but it was a watershed year for this emerging trend in education...

poniedziałek, 11 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1717

Upside of E-Learning

In the old days, you'd often have to travel and serve as someone's apprentice if you wanted to change careers. Now, e-learning makes getting educated about something new a lot faster and simpler.

niedziela, 10 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1716

Czy brakuje nam wizji edukacji w XXI wieku?

Grudniową debatą "Edukacja i wiedza" Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową rozpoczął cykl na temat przyszłości edukacji. Już na pierwszym spotkaniu padło ważne stwierdzenie, które musi być punktem wyjścia dla wszelkich debat edukacyjnych, zarówno o stanie obecnym, jak i o możliwych scenariuszach rozwoju edukacji: brakuje nam wizji edukacji w XXI wieku.

sobota, 09 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1715

Wyspa Leona - uczy i bawi, serwis dla dzieci

W trosce o edukację i dobrą zabawę najmłodszych powstał innowacyjny i pełen atrakcji projekt interaktywny Hortexu. Wyspa Leona to wirtualny, edukacyjny świat dla dzieci w wieku przed- i wczesnoszkolnym. Oparty na idei edutainmentu – czyli nauki poprzez zabawę – zawiera szereg edukacyjnych gier, zabaw i quizów, które wspomagają naukę dziecka.

piątek, 08 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1714

ITele©t rusza po raz czwarty

Stypendium naukowe w wysokości 10 tysięcy złotych otrzyma najlepszy uczestnik konkursu ITele©t - Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2010 roku. Więcej...

czwartek, 07 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1713

Śląska Biblioteka Cyfrowa w Europeanie

Od grudnia zasoby Śląskiej Biblioteki Cyfrowej są widoczne i dostępne poprzez Europejską Bibliotekę Cyfrową - Europeanę. W ten sposób regionalna historia oraz dokonania śląskiej kultury i nauki znalazły się w jednym z najpopularniejszych serwisów Europy. Więcej...

środa, 06 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1712

Komputer jak ludzki mózg - coraz bliżej

Naukowcy są coraz bliżej stworzenia systemu komputerowego, który naśladuje procesy mózgu odpowiedzialne za czucie, percepcję, działanie, wzajemne oddziaływanie i poznanie, a równocześnie dorównuje niskiemu zużyciu energii i małym rozmiarom ludzkiego mózgu. Postępy w pracach nad stworzeniem tych niezwykle zaawansowanych procesorów przestawił IBM Polska podczas specjalnego spotkania: "Czy systemy mają duszę?". Więcej...

wtorek, 05 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1711

E-sąd już rusza

W poniedziałek zaczyna działać sąd internetowy. Będzie rozpatrywał najprostsze sprawy cywilne. Z nowej ścieżki może skorzystać każdy.

poniedziałek, 04 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1710

W Łodzi powstał Program Rozwoju Bibliotek

W Łodzi powstało Regionalne Partnerstwo na rzecz Rozwoju Bibliotek. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze województwa łódzkiego i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która realizuje ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek. Łódzkie jest kolejnym województwem, w którym podpisano takie porozumienie.

niedziela, 03 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1709

Tablet: palcem po ekranie

Czy przenośne komputery z dotykowymi wyświetlaczami będą takim samym przebojem jak tanie netbooki?

sobota, 02 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1708

1 stycznia powstanie Ośrodek Rozwoju Edukacji

Dwie podlegające ministrowi edukacji placówki doskonalenia nauczycieli: Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (CODN) i Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej (CMPPP) zostaną połączone od 1 stycznia przyszłego roku w jedną placówkę o zasięgu ogólnokrajowym - Ośrodek Rozwoju Edukacji. Więcej...

piątek, 01 stycznia 2010        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1707
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum