Ponad 300 tys. polskich dzieci czyta blogi

Z badania przeprowadzonego przez PBI oraz portal Gazeta.pl wynika, że ponad 300 tys. polskich dzieci czyta blogi, 180 tys. - zajmuje bądź zajmowało się ich pisaniem, a 160 tys. - komentuje przeczytane treści.

niedziela, 31 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1495

TVN wycofuje się z Discovery Historia

Zmiana struktury własności kanału Discovery Historia. Discovery Networks Central Europe przejmuje udziały TVN w Discovery Historia i jest od tej chwili wyłącznym właścicielem stacji. Utrzymana zostanie współpraca w zakresie produkcji programów.

sobota, 30 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1494

Wirtualna Polska uruchomiła serwis o konfliktach

Wirtualna Polska uruchomiła internetowy serwis traktujący, w sposób pogłębiony, problematykę światowych napięć. W serwisie można znaleźć genezę konfliktów na wszystkich kontynentach, stany zagrożenia i perspektywy dla objętego niepokojami regionu. Więcej...

piątek, 29 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1493

Profesjonalne warsztaty metodyczne nt. e-learningu

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych zaprasza zainteresowane uczelnie do skorzystania z oferty bezpłatnych warsztatów metodycznych poświęconych profesjonalnemu przygotowaniu zajęć e-learningowych. Warsztaty adresowane są wyłącznie do zespołów (oferta nie dotyczy indywidualnych uczestników). Pełny cykl szkoleniowy dla każdego z uczestniczących zespołów składa się z trzech etapów...

czwartek, 28 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1492

Onet.pl pracuje nad serwisem o zdrowiu

Grupa Onet.pl przejmie od TVN i włączy w swoje struktury serwis tvnmed.pl. Ma to ułatwić m.in. wykorzystanie zgromadzonych w nim treści o tematyce medycznej i zdrowotnej w innych serwisach tematycznych Onetu.

środa, 27 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1491

Konkurs grantowy IBM - nauka języka angielskiego online

IBM Polska rozpoczyna przyjmowanie aplikacji do III edycji programu Reading Companion. Wybranym projektodawcom IBM udostępni program do nauki języka angielskiego online dla dzieci i dorosłych, oparty na nowoczesnej technologii rozpoznawania głosu. W konkursie startować mogą szkoły i organizacje pozarządowe. Zgłoszenia będą rozpatrywane na bieżąco i przyjmowane do 30 czerwca 2009 r.

wtorek, 26 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1490

Gmail tłumaczy maile

Google zintegrowało dwa serwisy ze sobą - Google Translator oraz Gmail. Dzięki temu możliwe jest automatyczne tłumaczenie wiadomości e-mail na 41 języków. Funkcja znajduje się w sekcji Laboratorium Gmail jako eksperyment o nazwie "Tłumaczenie wiadomości" i jest dostępna dla użytkowników z całego świata.

poniedziałek, 25 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1489

Kilkaset audiobooków w ofercie e-Kiosk.pl

Od kilku tygodni w e-Kiosk.pl można zakupić nie tylko e-wydania popularnych gazet i czasopism, ale także książki do słuchania, czyli tzw. audiobooki.

niedziela, 24 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1488

Megapanel marzec 2009: serwisy edukacyjne

W kategorii "Edukacja" liderem pozostaje Wikipedia. Kolejne dwa miejsca niezmiennie zajmują Onet.pl oraz sciaga.pl. O jedno miejsce awansuje serwis translate.pl. Awansują również serwisy z grupy Gazeta.pl, spadają natomiast shvoong.com i szkolnictwo.pl.

sobota, 23 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1487

W Toruniu powstanie portal o Mikołaju Koperniku

Internetowy portal poświęcony Mikołajowi Kopernikowi przygotowuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu we współpracy z miastem oraz Muzeum Dom Kopernika. Portal "Nicolaus Copernicus Thorunensis" czyli "Toruńczyk Mikołaj Kopernik" ma ruszyć pod koniec tego roku. Więcej...

piątek, 22 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1486

Małopolska otwarta na wiedzę

O polityce regionu w zakresie uczenia się przez całe życie debatować będą przedstawiciele władz, uczelni, biznesu, organizacji pozarządowych, zagranicznych ośrodków naukowo-badawczych podczas dwudniowego wydarzenia "Małopolska otwarta na wiedzę", które odbędzie się w dniach 21-22.05.2009 r. Pierwszą część wypełnią warsztaty w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Zamku Królewskiego na Wawelu pn. "Partnerski Maj". Kolejnego dnia będzie miała miejsce Gala "Małopolska otwarta na wiedzę", która odbędzie się w Pałacu Larischa. Więcej na stronie: www.wrotamalopolski.pl/doskonalenie.

czwartek, 21 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1485

Edukacja - nowy serwis tygodnika Wprost

AWR Wprost wydawca tygodnika Wprost uruchomił nowy serwis online - Edukacja. Na www.edukacja.wprost.pl znajduje się szczegółowa przeglądarka ofert szkół wyższych oraz studiów podyplomowych na rok 2009. W bogatej bazie danych można z łatwością odnaleźć niemal wszystkie uczelnie z całego kraju – zarówno prywatne, jak i państwowe.

środa, 20 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1484

Nowy portal społecznościowy dla ludzi biznesu

Zastanawiałeś się, jak poznać ludzi biznesu z całego świata i dowiedzieć się, jak najlepiej zarządzać firmą podczas kryzysu? Sprawdź możliwości nowego biznesowego portalu społecznościowego - MeetTheBoss.

wtorek, 19 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1483

Mobilna aplikacja Google dla amatorów astronomii

Google planuje wydanie na telefony komórkowe aplikacji Star Droid, która pomoże miłośnikom astronomii identyfikować oglądane gwiazdy.

poniedziałek, 18 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1482

O nowoczesności edukacji

O nowoczesności, podobnie jak przyszłości i jakości edukacji, mówi i pisze dziś wielu. Polska szkoła zmienia się, ale czy we właściwym kierunku? Czy polska edukacja podnosi jakość uczenia się i jego organizowania w szkole? Czy zmienia się we właściwym zakresie? Takich pytań jest wiele, a odpowiedź jest oczywista: szkole potrzebna jest nowoczesność edukacji!

niedziela, 17 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1481

Wnet - pierwsze radio mówione w internecie

Wnet to radio, które ma być przełomem w branży radiowej. Jest ono pierwszym mówiony radiem w internecie w Polsce. Jego założyciele kierują swoje radio do bardziej wymagających słuchaczy, którzy włączają radio w celu poszerzenia swoich horyzontów, a nie tylko, żeby posłuchać muzyki. Start planowany jest na 25 maja.

sobota, 16 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1480

Kurs "medycyny dowodowej" w Instytucie Aterotrombozy

Właściwego zadawania pytań klinicznych, wyszukiwania i selekcji informacji oraz oceny wiarygodności informacji o metodzie leczniczej nauczą się lekarze podczas internetowego kursu "Wprowadzenie do EBM". Jest on częścią ateroAcademy - nowego projektu Instytutu Aterotrombozy, który wykorzystuje najnowsze technologie komputerowe i wiedzę ekspertów związanych z Instytutem. Więcej...

piątek, 15 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1479

Kontent stron dla dzieci

Według raportu Gemius dla Fundacji Dzieci Niczyje, „Dzieci aktywne online”, co dziesiąty internauta w Polsce to dziecko w wieku 7–14 lat. Najmłodsi użytkownicy korzystają z sieci coraz dłużej i intensywniej.

czwartek, 14 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1478

Webby Awards 2009 - najlepsze strony świata

Już 13. edycja największego konkursu stron na świecie. W ramach Webby Awards przyznano nagrody m.in. w kategorii Edukacja. W tej dziedzinie jury wybrało stronę Smarthistory:
http://smarthistory.org, natomiast nagroda internautów przypadła portalowi Edutopia: http://www.edutopia.org/, prowadzonemu przez the George Lucas Educational Foundation.
W kategorii WWW Uczelni wyższych wygrała strona uniwersytetu stanowego na Florydzie: http://fsu.campusdailyguide.com/.
W kategorii Nauka triumfował serwis Cassini Mission, natomiast internauci wybrali blog magazynu "WIRED".

środa, 13 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1477

Immersed in learning

Research is pushing back the frontiers of e-learning, allying the real and virtual worlds to enhance the learning experience.

wtorek, 12 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1476

Wystartowała Akademia Przedsiębiorczości Internetowej

Akademia Przedsiębiorczości Internetowej to nowy projekt bezpłatnych szkoleń biznesowych dla młodych firm z branży IT i startupów realizowany przez Netcamp i Polską Fundację Przedsiębiorczości w Szczecinie. Więcej...

poniedziałek, 11 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1475

Gadu-Gadu uruchomiło serwis poradnikowy

NakreceniEksperci.pl to nowy projekt spółki GG Network. W serwisie znajdują się filmy poradnikowe kręcone przez samych użytkowników.

niedziela, 10 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1474

Ruszył portal edukacji ekologicznej - zielonalekcja.pl

Opisy ścieżek dydaktycznych wytyczonych w urokliwych zakątkach kraju, oferty dydaktyczne ośrodków edukacji ekologicznej i aktualności z dziedziny edukacji ekologicznej udostępnia portal edukacji ekologicznej: www.zielonalekcja.pl. Serwis działa od 1 maja.

sobota, 09 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1473

Internetowa wtopa Ministerstwa Edukacji

MEN uruchomiło dwie strony internetowe, które mają przygotować rodziców i szkoły do rozpoczynającej się we wrześniu reformy oświaty. Pierwsza skierowana jest do rodziców, druga do nauczycieli i dyrektorów szkół. Obie okazały się niewypałem. Jedna powstała za późno, na drugiej nic się nie dzieje. "To kompletna porażka" - powtarzają zgodnie rodzice i pedagodzy.

piątek, 08 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1472

Pisarze kontra Google

Literacka burza. Absurd, bezprawie, kuriozum – tak polscy autorzy i wydawcy mówią o ugodzie, która pozwala, by Google skanował ich książki, udostępniał fragmenty online, a wkrótce sprzedawał jako e-booki.

czwartek, 07 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1471

Projekt Szkoła w Wirtualnej Polsce

Szkola.wp.pl to projekt Wirtualnej Polski adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Łączy dotychczasowe treści i rozwiązania edukacyjne Wirtualnej Polski oraz posiada rozbudowaną część poradnikową.

środa, 06 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1470

Spotkanie nt. otwartej nauki w Polsce na Uniwersytecie Warszawskim

O wolnym dostępie do danych naukowych, ruchu otwartej edukacji i nowych modelach otwartej współpracy naukowej będą dyskutowali uczestnicy konferencji "Otwarta nauka w Polsce", które odbędzie się 5 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie organizuje Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego na Uniwersytecie Warszawskim (ICM UW). Więcej...

wtorek, 05 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1469

Wirtualne lekcje zastępują szkolne podręczniki i tablicę

Tradycyjne dzienniki lekcyjne i wywiadówki, na których osobiście muszą stawiać się rodzice uczniów, odchodzą do lamusa. Zaczynają je zastępować wirtualne odpowiedniki. Nauczyciele zaś – zamiast posługiwać się kredą i tablicą – wolą na rzutnikach przedstawiać edukacyjne treści. Więcej...

poniedziałek, 04 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1468

A New Breed of Netbook?

Google's operating system could help usher in an era of ultra-cheap laptops.

niedziela, 03 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1467

Free Lecture Capture Software Coming to the Mac

Panopto is adding native Mac recording to its lecture capture platform, CourseCast. The new tool, Macintosh Recorder, is currently in private beta and is expected to be released to subscribers of Socrates Premium Services, as well as hosted and corporate subscribers, in May.

sobota, 02 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1466

Nowa odsłona serwisu CSRinfo

Pojawiła się nowa odsłona portalu www.CSRinfo.org, poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonemu rozwojowi w biznesie. Strona zyskała nowy layout i rozbudowała działy informacyjne i bazę wiedzy.

piątek, 01 maja 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1465
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum