Filmy National Geographic Channel już w sieci

Od wtorku - 28 kwietnia 2009 roku - filmy i programy, które dotychczas można było oglądać tylko na antenie National Geographic Channel, są już dostępne o każdej porze, na życzenie w tvscreen.pl – internetowej platformie VoD (wideo na żądanie).

czwartek, 30 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1464

Pożegnanie ze starą edukacją?

Zakres kompetencji związanych z nowoczesnymi technologiami, które uczniowie wykorzystują w domach i tych, z których korzystają w klasie szkolnej, jest coraz większy. Jednym ze sposobów na pokonanie tej przepaści są tablice interaktywne, których użycie w trakcie zajęć przez dobrego pedagoga, nie tylko urozmaica proces dydaktyczny, ale także podnosi jego efektywność.

środa, 29 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1463

Społecznościowy serwis National Geographic

Wydawnictwo G+J Polska uruchomiło nowy serwis internetowy dla sympatyków podróży i nauki, którego istotnym elementem - oprócz materiałów z magazynów National Geographic Polska i Traveler - jest część społecznościowa.

wtorek, 28 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1462

Orange zawarł umowę z Wikipedią, na której skorzysta WP

France Telecom i Wikimedia Foundation zawarły umowę, dzięki której treści Wikimedii będą dostępne poprzez portale internetowe i mobilne Orange, m.in. w Polsce. Oba podmioty będą też wspólnie pracować nad tworzeniem nowych usług i funkcji na bazie Wikipedii, flagowego projektu Fundacji Wikimedia. Więcej...

poniedziałek, 27 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1461

E-Learning and Its Challenges Increase at Community Colleges

As the number of online-learning students increases at the nation’s community colleges, so do the challenges of providing them with good online instruction and providing faculty members with the tools to deliver it. That’s the message in the results of a new survey of community colleges. More...

niedziela, 26 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1460

Megapanel luty 2009: serwisy edukacyjne

Lutowy ranking serwisów tematycznych spełnił od dawna zapowiadaną prognozę: Facebook wyprzedził Grono.net w kategorii Społeczności. W rankingu Nowe Technologie debiutuje zaś serwis z torrentami The Pirate Bay. W kategorii Edukacja - liderem zestawienia pozostaje Wikipedia, jednak wszystkie serwisy z pierwszej czwórki notują spadki. O trzy pozycje awansuje serwis schvoong.com. W zestawieniu debiutuje witryna wiktionary.org z liczbą 450 tys. RU. Więcej...

sobota, 25 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1459

Inauguracja Światowej Biblioteki Cyfrowej

Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych zaprosiła Bibliotekę Narodową do współpracy przy projekcie Światowej Biblioteki Cyfrowej. Serwis znajduję się pod adresem wdl.org.

piątek, 24 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1458

Free Cloud Computing Environment Launches

Sweden-based Xcerion has launched icloud, an online service that provides free storage, applications, a virtual desktop, and backup accessible from any computer connected to the Internet. The icloud service, available in multiple languages, is based on the company's Internet Operating System/3 (XIOS/3), which requires no executable or plugin to be run on the computer where the work is being done. The data centers storing user data run Ubuntu Linux.

czwartek, 23 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1457

Portal "Uczyć się historii"

Witryna "Uczyć się z historii" to platforma publikacji projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii Polski i jej sąsiadów w XX wieku.

środa, 22 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1456

Polskie internetowe serwisy edukacyjne - czy służą edukacji?

Zapoznaj się analizą wybranych serwisów edukacyjnych oraz witryn urzędów i instytucji zajmujących się oświatą pod względem ich przydatności do kształtowania kompetencji kluczowych. Badaniu podlegały zarówno zasoby przeznaczone bezpośrednio dla uczniów do samodzielnego kształcenia online, jak też materiały dla nauczycieli. Więcej w najnowszym wydaniu "e-mentora".

wtorek, 21 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1455

The Semantic Web and E-learning

The goal of the Semantic Web is to provide the capacity for computers to understand Web content that exists on systems and servers across the Internet, ultimately adding value to the content and opening rich new data, information, and knowledge frontiers. Billions of Web pages are downloaded daily and are easily understood by humans. The knowledge gap exists for computers as these pages are only structured in the hypertext markup language (HTML) formatting language. When applied to the realm of e-learning, be it content interactions or learner management, the potential to add value is almost limitless.

poniedziałek, 20 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1454

YouTube.com udostępnia nowe treści od czołowych dostawców

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami koncern Google zawarł porozumienia z producentami filmów i programów telewizyjnych, w myśl których w należącym doń serwisie YouTube.com będzie można oglądać materiały wyprodukowane przez Sony, CBS, Metro-Goldwyn-Mayer, BBC czy Lions Gate Entertainment. Umowy dotyczą wybranych pozycji spośród katalogu wymienionych dostawców. Więcej...

niedziela, 19 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1453

INFOR kupuje Edustację.pl

Spółka szkoleniowa Infor Training przejęła 20 proc. udziałów w spółce Edustacja.pl. Infor chce mocniej wejść w e-learning. W ciągu trzech lat INFOR Training ma przejąć pakiet większościowy w spółce. - Kapitał przeznaczymy na realizację strategicznych celów spółki, w tym na rozwój portalu. Nacisk kładziemy na rozwój narzędzi e-learningowych oraz na płynne prowadzenie projektów unijnych - mówi Joanna Schmidt, dyrektor zarządzający Edustacja.pl.

sobota, 18 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1452

Netbook zwiększa efektywność nauki

Netbook zamiast tradycyjnego zeszytu. Ta wiadomość o programie pilotażowym, w którym do nauki dzieci ze szkoły na Śląsku będą wykorzystywane Classmate PC Intela wzbudziła spore zainteresowanie mediów. Informacja ta została potraktowana jako ciekawostka, jednak jak pokazują przykłady z innych krajów, nauka przy wykorzystaniu takiego narzędzia umożliwiającego w każdej chwili dostęp do internetu oraz specjalistycznego oprogramowania multimedialnego przynosi świetne rezultaty.

piątek, 17 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1451

Europa stawia na technologie informacyjne i komunikacyjne

Polskie ministerstwa i narodowe centra, jednostki samorządu terytorialnego i administracji publicznej, przedstawiciele przemysłu i nauki, biblioteki - słowem: wszyscy, którzy chcą inwestować w nowe technologie, mają szansę na finansowanie wdrożeń z programu wspierania technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT PSP). Do 2013 roku Komisja Europejska przeznaczy 730 mln euro na pobudzanie innowacyjności dla budowy Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej...

czwartek, 16 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1450

Era sprzed komputera

Setki długopisów zużywanych rocznie, długie kolejki przed budkami telefonicznymi, czy trwające miesiącami prace nad projektami architektonicznymi - tak było kiedyś. Dzisiaj telefon komórkowy, komputer i szybkie łącze internetowe są niezbędnymi narzędziami w pracy. Do nowych standardów technologicznych szybko się przyzwyczajamy. Kto z nas pamięta, jak wyglądało życie zanim można było wysłać e-maila?

środa, 15 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1449

Eurokrok w cyberprzyszłość

Przeszło połowa społeczeństwa korzysta już z komputerów. Liczba świadomych użytkowników rośnie z dnia na dzień, m.in. dzięki szkoleniom i kursom finansowanym z EFS. Dzięki tym środkom koszt szkoleń komputerowych dla przeciętnego Kowalskiego jest albo zerowy (w przypadku bezrobotnych i osób, którym resztę opłat pokrywa pracodawca), albo nie przekracza 400 zł (uczestnicy indywidualni).

wtorek, 14 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1448

Szerokopasmowy internet we wszystkich gminnych bibliotekach

W ramach programu ministra kultury "Biblioteka +", do końca roku 2009 lub na początku roku 2010, we wszystkich gminnych bibliotekach w Polsce powinien być dostępny szerokopasmowy internet - poinformował dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden. Program "Biblioteka +" jest wieloletnim programem, ogłoszonym w czerwcu ubiegłego roku; za przygotowanie i wdrożenie odpowiedzialny jest Instytut Książki, który wspiera Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Więcej...

poniedziałek, 13 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1447

Przeszkolą z miniprzedszkoli

Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli uruchomił na swojej stronie internetowy kurs, jak zakładać i prowadzić małe punkty przedszkolne. - Szkoda tylko, że tak późno - twierdzą ci, którzy od miesięcy usiłują przebrnąć przez formalności. Na takie szkolenie czekali rok

niedziela, 12 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1446

Komputerowa rewolucja na Śląsku

W katowickiej podstawówce nr 33 zamiast z podręczników dzieci uczą się... z netbooków. 24 komputery testują, jako pierwsi w Polsce, uczniowie klasy IIIa. Kolejne komputery mają trafić do śląskich szkół jesienią.

sobota, 11 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1445

Ekspertradzi.tv w sieci

Grupa Mediatop odsłoniła swój najnowszy produkt - portal ekspertradzi.tv, który poszerzył tym samym ofertę Grupy o emitowanie we własnym medium realizowanych przez nią materiałów audiowizualnych - reklamujących firmy, usługi oraz produkty.

piątek, 10 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1444

Bloger bez komputera

Zamiast komputera - kreda i tablica. Zamiast internetu - plac w dużym mieście. Afrykańczyk Alfred Sirleaf udowodnił, że można być popularnym blogerem działając jedynie w realu.

czwartek, 09 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1443

Nauczyciel.pl - interaktywny portal dla pedagogów

Wydawnictwo Young Digital Planet udostępnia po okresie testowania portal z interaktywnymi zasobami edukacyjnymi - Nauczyciel.pl. Użytkownik, który zarejestruje się w portalu, może przez 30 dni bezpłatnie korzystać z zasobów w nim zawartych.

środa, 08 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1442

Zwiastun Web 3.0? Pierwsza polska wyszukiwarka semantyczna

Powstała pierwsza polska wyszukiwarka semantyczna, do której wprowadza się pytania, a nie słowa kluczowe. Celem jej działania nie jest zwrot listy linków, lecz udzielenie precyzyjnych odpowiedzi. Na razie projekt jest w wersji beta przeznaczonej wyłącznie do testów.

wtorek, 07 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1441

Webcamy pomagają niepełnosprawnym uczniom

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, ciężko chore lub niepełnosprawne dzieci mogą uczestniczyć w szkolnych zajęciach. Dotąd skazane były na nauczanie indywidualne, a przez to zupełnie pozbawione możliwości widywania się z rówieśnikami. Kamery internetowe montowane w szkołach nareszcie pozwalają im uczestniczyć w lekcjach bez wychodzenia z domu.

poniedziałek, 06 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1440

MIT makes research available on the web

Massachusetts Institute of Technology (MIT) faculty voted unanimously March 18 to make the school's scholarly research available for free on the internet, joining other noted universities that hope to encourage more scholarship and expand researchers' audiences.

niedziela, 05 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1439

Onet.pl uruchamia Internetową Encyklopedię Biograficzną

Onet.pl uruchomił Internetową Encyklopedię Biograficzną (www.wszyscypolacy.pl), w której mogą znaleźć się informacje na temat każdego z nas. Obecnie w serwisie znajduje się 5 milionów różnych par imion i nazwisk, co odpowiada praktycznie wszystkim Polakom. Więcej...

sobota, 04 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1438

Sony walczy z Amazonem o rynek e-książek

Sony i Google planują ofensywę wymierzoną w Kindle – elektroniczne urządzenie do czytania książek produkowane przez Amazona. W ramach tej inicjatywy Sony i Google zdecydowały się na zawarcie partnerstwa. Użytkownicy urządzenia Sony Reader będą teraz mieli dostęp do ponad pół miliona książek należących do domeny publicznej.

piątek, 03 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1437

Microsoft rezygnuje z e-encyklopedii

Potentat z Redmond postanowił wycofać się z wydawania swojej cyfrowej encyklopedii Encarty. Decyzja została spowodowana zmniejszającą się popularnością usługi, z którą wygrywają bezpłatne portale encyklopedyczne, takie jak Wikipedia.

czwartek, 02 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1436

Darmowa książka o marketingu afiliacyjnym

Pod egidą IAB Polska została wydana elektroniczna publikacja dotycząca marketingu afiliacyjnego. Książka, która wyjaśnia podstawowe zasady prowadzenia działań reklamowych w internecie z wykorzystaniem tzw. sieci afiliacyjnych jest rozpowszechniana bezpłatnie w internecie.

środa, 01 kwietnia 2009        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 1435
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum