Online Educa Berlin 2006

W dniach 30 listopada - 1 grudnia odbywa się w Berlinie największa europejska konferencja z zakresu e-learningu: Online Educa. To spotkanie ponad 2000 osób z 86 krajów, reprezentujących środowiska akademickie, biznesu i administracji. Program przewiduje łącznie ponad 300 wystąpień i warsztatów.

czwartek, 30 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 582

Wikipedia na CD

Ponad 2500 wyselekcjonowanych artykułów z zasobów wolnej encyklopedii znalazło się na płycie przygotowanej dla organizacji SOS Children. Wikipedia CD jest do pobrania z sieci BitTorrent. Płyta opatrzona została symbolem 1.0 i jest przeznaczona dla szkół oraz instytucji nie posiadających wystarczającego połączenia z internetem.

środa, 29 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 581

Rząd obiecuje najbiedniejszym darmowy internet

Około 700-800 mln euro funduszy unijnych ma być przeznaczone na udostępnienie darmowego internetu najuboższym, a podobna kwota ma trafić na konta firm, które chcą uruchomić biznes w sieci. Prezes UKE prowadzi rozmowy z TP nad wprowadzeniem oferty socjalnej dostępu do internetu.

wtorek, 28 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 580

Game-based learning for employees?

Dr. Tony O'Driscoll (IBM) has spent over fifteen years in organizational learning roles and has most recently been researching the potential applications of synthetic worlds and MMORPGs to real-world corporate applications. He was interviewed by checkpoint e-learning on elearning in the future. More...

poniedziałek, 27 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 579

Online Learning and Virtual Schools Provide Essential New Skills for 21st Century Jobs

In an increasingly competitive global economy, online learning through "virtual" schools offers the advanced learning necessary for today's students to acquire 21st century skills, according to a new report by the North American Council for Online Learning (NACOL) and the Partnership for 21st Century Skills. More...

niedziela, 26 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 578

Internet drugim źródłem informacji codziennych i naukowych

Nowe badania pokazują, że tylko telewizja wyprzedza internet w rankingu źródeł aktualności i informacji naukowych. Więcej...

sobota, 25 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 577

Robot do szkoły

Czy nauka poprzez zabawę może być projektem celowym? "Tak, są na to duże szanse" – odpowiada inżynier Rafał Chojnecki, doktorant Politechniki Warszawskiej, który zajmuje się między innymi konstruowaniem robotów do celów dydaktycznych. Roboty dydaktyczne mogą służyć jako interdyscyplinarna pomoc naukowa na różnych poziomach edukacji, w szkołach średnich i wyższych. Więcej...

piątek, 24 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 576

Warsztaty e-learningowe: DISTANCE LEARNING WORKSHOP ’06

W dniach 23-24 listopada odbywają się w Sosnowcu międzynarodowe warsztaty e-learningowe. Zapoznaj się z programem spotkania.

czwartek, 23 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 575

IST2006 - Strategie przywódcze

W dniach 21-23 listopada w Helsinkach odbywa się największa europejska konferencja i wystawa IST prezentująca dorobek europejskiej nauki i przemysłu w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Hasło IST2006 tj. „strategie przywódcze” („Strategies for Leadership”) podkreśla ambitną rolę, jaką zamierza odegrać Unia Europejska w rozwoju nowoczesnych technologii na świecie. Więcej...

środa, 22 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 574

Rosną umiejętności informatyczne Polaków

Z roku na rok przybywa w Polsce gospodarstw domowych wyposażonych w komputery, telefony komórkowe oraz mających dostęp do internetu - pisze w swoim opracowaniu GUS. W kwietniu Urząd przyjrzał się osobom w wieku 16-74 lata oraz przedsiębiorstwom zatrudniającym minimum dziesięciu pracowników.

wtorek, 21 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 573

Encounters of Cultures - Adult Learning Partnership in the Web

Grundtvig 2 project (ENGALL) engaged adult students from Spain, Germany and Finland in collaborative learning partnership in virtual learning environment. Four groups of English learners got acquainted and exchanged experiences and information about their home countries. They learned with each other and from each other. More...

poniedziałek, 20 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 572

Pearson Tests The Group Dynamic For a 'Wiki' Book

In a move that could shake up the book industry, publishing giant Pearson PLC is joining with two top business schools to create a business book authored and edited by a "wiki" -- an online community dedicated to writing. More...

niedziela, 19 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 571

Polskie książki niebawem w Google

Google Book Search to serwis umożliwiający przeszukiwanie treści książek. W jego zasobach znajduje się kilkaset tysięcy tytułów. O skali przedsięwzięcia, modelu biznesowym, konsekwencjach wykorzystania nowych technologii przez branżę wydawniczą opowiada Jens Redmer, odpowiedzialny za projekt Book Search w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

sobota, 18 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 570

Konferencja: Modelowanie kształcenia w zakresie informatyki ekonomicznej

W dniach 17-18 listopada br. odbywa się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie konferencja pt. Modelowanie kształcenia w zakresie informatyki ekonomicznej. Cele konferecji to m.in. wymiana wiedzy, doświadczeń i poglądów, dyskusja oraz prezentacja osiągnięć teoretycznych, metodologicznych i praktycznych dotyczących dydaktyki informatyki ekonomicznej i jej perspektyw, zwłaszcza w kontekście synchronizacji programów nauczania oferowanych przez polskie uczelnie z programami międzynarodowymi.

piątek, 17 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 569

III ogólnopolska konferencja e-edukacja.net

16 listopada br. odbywa się III ogólnopolska konferencja "Rozwój e-edukacji w ekonomicznym szkolnictwie wyższym". Tym razem gospodarzem spotkania jest Akademia Ekonomiczna w Krakowie. Ponad 250 osób zapowiedziało swój udział. Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji.

czwartek, 16 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 568

Wykorzystanie szerokopasmowych łączy w UE

Tylko dwa na dziesięć (23%) europejskich gospodarstw domowych posiada szerokopasmowe łącze, ale już niemal połowa posiada komputer - wynika z badania Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej. W naszym kraju szerokopasmowy dostęp do internetu ma jedynie 13% Polaków.

środa, 15 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 567

SGH: Warsztaty edukacyjne z ekspertami firmy Apple

Warsztaty Edukacyjne są częścią większego projektu dotyczącego promowania wśród studentów używania alternatywnego oprogramowania i sprzętu komputerowego. W trakcie warsztatów organizowane będą prezentacje i szkolenia trwające ok. 30 minut, każde. W sali zostaną zainstalowane komputery firmy Apple, na których uczestnicy będą mogli sprawdzić świeżo nabytą wiedzę i ocenić swoje umiejętności.

wtorek, 14 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 566

Internet TV: A work in progress

YourKindaTV occupies a niche in a rapidly evolving media landscape. Is it a television channel? A video blog? A video-on-demand? User-generated content? Or a blend of all of the above?

poniedziałek, 13 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 565

Rekord Guinnessa - lekcja w necie

Uczniowie szczecińskiego Gimnazjum nr 33 razem z tysiącami uczniów i studentów z całego świata bili w czwartek rekord Guinnessa - wzięli udział w największej lekcji internetowej. Lekcję przez internet na temat "Jak wziąć udział w lekcji w sieci" prowadził indyjski naukowiec dr Subramonian. Uczniowie mogli go oglądać i słuchać na monitorach szkolnych komputerów oraz kontaktować się z nim i innymi uczestnikami lekcji za pomocą internetowego czatu. - Odbyliśmy video-rozmowę z uczestnikami z Ekwadoru i Meksyku, opowiada Arkadiusz Stachowicz. Lekcja trwała 60 minut i zaczęła się o godzinie 11 czasu indyjskiego. W Polsce była wtedy 6.30.

niedziela, 12 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 564

Growing Popularity of E-Learning

The United States: More students are taking online college courses than ever before, yet the majority of faculty still aren’t warming up to the concept of e-learning, according to a national survey from the country’s largest association of organizations and institutions focused on online education. Roughly 3.2 million students took at least one online course from a degree-granting institution during the fall 2005 term, the Sloan Consortium said. That’s double the number who reported doing so in 2002, the first year the group collected data, and more than 800,000 above the 2004 total.

sobota, 11 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 563

Polskie Radio: cykl audycji oświatowych

MEN informuje, że Polskie Radio S.A. przygotowało szereg audycji oświatowych. Ich celem jest dostarczanie nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także zakładów kształcenia i placówek doskonalenia nauczycieli oraz placówek kształcenia ustawicznego i kształcenia na odległość, nowoczesnych multimedialnych pomocy dydaktycznych.

piątek, 10 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 562

Tips for Building an Online Community

Attention school administrators: using technology to support virtual collaboration and establish an online community can serve as a useful tool to “keep the fire burning” among a planning group and help bring positive resolution to the task at hand. More...

czwartek, 09 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 561

NETg e-learning business sold to rival

Two years after acquiring Phoenix-based KnowledgeNet Inc., Thomson Corp. is selling the e-learning business to rival SkillSoft plc for $285 million. Thomson announced that it would sell the unit, now named Thomson NETg, to SkillSoft. It also plans to sell other parts of its Thomson Learning division.

środa, 08 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 560

BBC: Surfing opportunity for disabled

A dedicated IT centre for disabled students and the community has opened in Reid Kerr College in Paisley.

wtorek, 07 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 559

Rewolucja spod znaku Google

Oto książka, którą powinien przeczytać każdy, kto korzysta z serwisu Google. Czyli - w praktyce - po prostu każdy. Jej autor John Battelle jest doskonałym znawcą cyberkultury. Analizuje więc Google'a jako element kultury materialnej cywilizacji przełomu stuleci.

poniedziałek, 06 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 558

mGBL - mobile Game-Based Learning: perspectives and usage in learning and career guidance topics

mGBL - mobile Game Based Learning is a research project with the aim of improving the effectiveness and efficiency of learning and guidance in the target group of young people through the development of innovative learning and guidance models based on mobile games. More...

niedziela, 05 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 557

Jakie strony edukacyjne odwiedzają Europejczycy?

Rośnie popularność stron edukacyjnych wśród Europejczyków. Nadal oczywiście strony Google, Microsoft, Yahoo oraz eBay to najpopularniejsze miejsca w sieci (dane za wrzesień br.), co wynika z najnowszego raportu firmy comScore. Jak podaje Dziennik Internautów - z początkiem roku szkolnego wzrosła także popularność serwisów edukacyjnych - średnio o 11%. Najpopularniejszą witryną edukacyjną wśród Europejczyków była w tym czasie witryna Answers.com, którą odwiedziło 5 mln osób (4% wzrost względem sierpnia br.). Na drugim miejscu w tej kategorii znalazły się serwis edukacyjny BBC - BBC Learning, które odnotował 2,2 miliona unikalnych użytkowników (aż 97% przyrost odwiedzalności). Trzecie miejsce przypadło MSN Encarta z 2,1 mln użytkowników (wzrost o 33 procent).

sobota, 04 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 556

Perceptions of computer learning among older Americans and older Chinese

This study examines, compares, and contrasts older Americans’ and older Chinese’s perceptions of computer learning. Semi–structured, open–ended interviews were conducted among members of two senior–oriented computer training organizations: SeniorNet in the U.S. and OldKids (lao xiaohai) in China. Major findings include: first, American and Chinese participants share a similar, strong interest in learning in general and computer learning in particular, because they agree that computers present constant mental challenges and thus are useful for keeping the mind active, which suggests a non–culturally specific phenomenon. Second, for American participants, the computer is one of many means to keep the mind active, while for Chinese participants, the computer is the most important means to this end. Finally, for some older Chinese participants, computer learning is perceived as a means to fulfill old dreams that were interrupted by the Cultural Revolution, suggesting a culturally specific phenomenon. Implications and future research questions are discussed.

piątek, 03 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 555

Room For Growth in Online Education

The online-education market has the potential to grow significantly, with about half of potential college students interested in earning a degree online, according to a survey conducted by Eduventures Inc. E-learning appeals most strongly to adults ages 35 to 55, the survey found.

czwartek, 02 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 554

Kineo's five decision points for rapid e-learning authoring tools

Considering an authoring tool for rapid e-learning? Bamboozled by the marketing hype? Confused by the dizzying array of options? Kineo lends some help this month by identifying the five key considerations for selecting authoring tools.

środa, 01 listopada 2006        redaktor: Marcin Dąbrowski        wiadomość nr: 553
Polecamy instytucje projekty platformy Archiwum